Polecane
RADIO PIELGRZYM DZISIAJ W ŚWIETLE BIBLII ZWYCIĘSKI PLAN CZYTANIA I SŁUCHANIA BIBLII
Słowniki Biblijne
 Książki PDF

Aiden Wilson Tozer "Szukanie Boga"


"Dołóżmy starań, aby poznać Pana; Jego przyjście jest pewne jak świt poranka". (Ozeasza 6, 3) W dobie ciemności zalegającej nad całym światem pojawia się pewien weselszy promyk, w zamkniętym kręgu konserwatywnego chrześcijaństwa można znaleźć coraz większą liczbę ludzi, których życie religijne cechuje rosnący głód poznania samego Boga. Spragnieni są prawd duchowych. Nie dadzą się zwieść samymi słowami i nie zadowoli ich prawidłowa "interpretacja" Prawd. Pragną oni Boga i nie zaznają spokoju, dopóki nie napiją się z głębi Strumienia Wody Żywej. Jest to jedyny zwiastun przebudzenia, jaki mogłem dostrzec na religijnym horyzoncie. Być może jest to tylko chmurka wielkości dłoni, której wypatrują święci w różnych miejscach świata, lecz może ona doprowadzi do wzbudzenia życia w wielu duszach i do uchwycenia na nowo tego promieniującego cudu, który powinien towarzyszyć wierze w Chrystusa, od którego Kościół w obecnym czasie jakby uciekł.


Czytaj całość
Aiden Wilson Tozer "Radykalny Krzyż"


Krzyż Chrystusowy jest najbardziej rewolucyjną rzeczą, jaka kiedykolwiek pojawiła się wśród ludzi. Krzyż z dawnych rzymskich czasów nie znał kompromisu, nie robił nigdy żadnych ustępstw. Zwyciężał we wszystkich sporach, zabijając swojego przeciwnika i zmuszając go do milczenia na zawsze. Nie oszczędził nawet Chrystusa, lecz uśmiercił Go tak samo jak pozostałych. Zawieszono Go na krzyżu żywego, a sześć godzin później, gdy Go zdjęto, był martwy. Taki był krzyż, kiedy pierwszy raz pojawił się w historii chrześcijaństwa. Po zmartwychwstaniu Chrystusa apostołowie wyszli głosić swoje poselstwo, a tym co głosili, był krzyż. I gdziekolwiek szli w daleki świat, nieśli ten krzyż i towarzyszyła im ta sama rewolucyjna siła. To radykalne poselstwo krzyża przeobraziło Saula z Tarsu i zmieniło go z prześladowcy chrześcijan w człowieka wierzącego i apostoła wiary. Moc krzyża zmieniała złych ludzi w ludzi dobrych. Strząsnęła ona pogańskie wierzenia i przemieniła całkowicie moralność i mentalność zachodniego świata.


Czytaj całość
Nicky Cruz oraz Jamie Buckingham " Nicky Cruz opowiada (Uciekaj mały, uciekaj)"


"To niezwykła historia, którą trudno streścić... Nicky Cruz - młody portorykańczyk z patologicznej w pewnym sensie rodziny, w której nie było prawdziwej miłości, trafił do Nowego Jorku - na ulice getta, do gangu... To opowieść o życiu ulicy, o ludziach tam żyjących, o bezsensownej przemocy i duchowej (przede wszystkim) biedzie, o codziennych troskach i życiowej pustce, o alkoholu, narkotykach... Były lata 50-te, gdy Nicy rządził gangiem Mau-Mau, którego bali się wszyscy. Bijatyki uliczne, alkohol, seks, naroktyki, ludzka krzywda... To było życie Nickiego - aż do chwili, gdy na jego drodze stanął David Wilkerson - charyzmatyczny misjonarz, którego powołaniem było wyjście na ulicę, do młodocianych przestępców, i ukazaywanie im miłości Chrystusa. Bóg dotknał się Nickiego i jego kumpli i całkowicie przemienił ich życie".


Czytaj całośćPowrót do Czytelnia